Jaký zvon se hodí do naší zvonice?

Otázka je trochu složitější a odpovědět na ni vyžaduje analýzu několika součinitelů. Proto vám také nabízíme naše dlouholeté zkušenosti a možnost bezplatné a nezávazné konzultace. Nicméně - mezi nejdůležitější informace, které jsou důležité před konečným rozhodnutím při pořizování nového zvonu jsou : hudební (muzikální) aspekt (souhra nového zvonu se stávajícími); technické možnosti; prostor a stav zvonice;  velikost a důležitost farnosti; aspekty společenské a místní; historické hodnoty...

 

Vybrat si jeden velký zvon nebo sestavu menších?

To bude opět záležet na stejných podmínkách jak uvedeno výše a navíc od osobních preferencí faráře a farníků. Je třeba zdůraznit,že malé zvony ( tedy vyšší tóny ) by se neměly používat pro častější zvonění. Velmi často samotný charakter místa a účel zvonu (zvonů) nejlépe vystihnou jejich výběr. Nabízíme vám společné setkání a využití našich zkušeností.

 

Jaký je termín dodání nového zvonu?

Průměrně 3 měsíce (12 týdnů). Při tvorbě menších zvonů se z důvodů určité flexibility dá někdy tento termín zkrátit. Oproti tomu u velkých zvonů (nad 1tunu) nebo početných souborů  (více jak 4 zvony) se může doba realizace prodloužit.

 

Jaká je záruční doba? 

Na zvony dáváme záruku 25 let a 5 let na mechanické části (kování,srdce). Hlavní podmínkou je však pravidelná kontrola stavu zvonů.

 

Jaká je cena odlitého zvonu?

Cena je určována tržní cenou mědi a cínu v momentě zadání zakázky. Každý zvon je kalkulován individuálně v závislosti na jeho váze a velikosti zakázky. Zkontaktujte se s námi - sdělíme vám současné orientační ceny. 

 

Dodáváte také pohony,zvonové stolice a zajišťujete i montáž?

V tomto směru spolupracujeme s renomovanou firmou Rduch (www.rduch.pl) a pro Českou republiku a Slovensko s firmou Zvonotec (www.zvonotec.eu). V sídle naší firmy si můžete objednat kompletní servis  od odlití zvonu až po jeho pohon a montáž na věž . Společně rovněž navštěvujeme farnosti za účelem poradenství v otázkách a náležitostech zvonů a jejich technického vybavení.

 

 

Víte, že ...

Jako jediní v Polsku provádíme regulérní kampanologický výzkum s cílem neustále zdokonalovat zvukovou kvalitu našich zvonů !

 

Novinky v galerii