Proč nám svěřit realizaci vašich nových zvonů ?

 

 

Protože zdárně odlitý zvon má sloužit dalším pokolením po staletí
a proto se vyplatí důvěřovat firmě s více jak 200-letou tradicí.

Zvony jsou svědky našeho konání. Jejich hlas nás provází při všech významných událostech našeho života , stejně tak jako při těch slavnostních a okázalých - tak i při těch méně radostných a tragických. Jednou bude váš zvon vyprávět svůj příběh novým pokolením - příběh o lidech dobrého srdce, díky kterým vznikl a o jeho tvůrcích. Přetrvá nejen jako umělecké dílo, ale přes svůj vznešený zvuk se zapíše do historie jako vyjímečný hudební nástroj.

 

Protože naším hlavním kritériem je kvalita zvuku.

Jako jediní v Polsku provádíme kampanologická měření a výpočty, jejichž výsledkem jsou četná uznání i certifikáty evropských expertů za zvukovou kvalitu našich zvonů. Pečlivé zpracování i toho nejmenšího detailu při výrobě je zárukou čistoty a kvality zvuku. Naše zvony podléhají buďto ladění  limburskému (a'= 435 Hz) nebo vídeňskému (a'= 440 Hz).Zvuk zvonu je vždy něčím zvláštním, majestátním, vyvolává vzrušení, vzývá k motlitbě. Proto jsme v posledních letech vynaložili tak velké úsilí i energii při vývoji nové šablony (žebra), která dnes ideálním způsobem spojuje všechny tóny zvukového obrazu zvonu...

 

Protože vlastníme unikátní zvonové žebro - královské žebro,
které zaručuje naším zvonům plně harmonický zvukový obraz.

V posledních letech jsme intenzivně pracovali na vývoji zcela nové šablony zvonového žebra, který by se vyznačoval podstatně kvalitnějším rozezvučením ve spodní oktávě a lepší koordinací alikvotních tónů než původní profily rodiny Felczyńskich. Výsledkem bylo vytvoření nového královského žebra zvonu s doposud nevídanými akustickými parametry. A protože nejdůležitější poznatky jsme získali při  realizaci zvonu sv. Jan Paweł II pro Královskou Katedrálu na Wawelu,nazýváme dnes všechny šablony žeber královskými a označujeme znakem Royal Bells.

 

Protože všechny naše dosavadní instalace na věžích důležitých církevních míst
svědčí o vysoké jakosti naší práce.

Odlití zvonu sv. Jan Paweł II pro Královskou Katedrálu na Wawelu bylo pro naši zvonárnu bezesporu nejdůležitější událostí roku 2014. Zvon,který dnes visí ve Věži Stříbrných Zvonů na Wawelu byl označen vynikajícím českým kampanologem - panem Petrem Jandou z Brna za - „pravděpodobně nejlepší zvon v historii polského zvonařství". V minulosti jsme rovněž odlili zvony pro Baziliku Nejsvětější  Panny Marie v Piekarach Slezských i pro Svatyni sv. Jacka v Kamieniu Slezském. Zvony z przemyslské zvonárny visí rovněž v Jasnej Górze a ve Vatikánu.

 

Protože víme, že náš úspěch závisí na spokojenosti našich zákazníků,
přistupujeme ke každé zakázce individuálně.

Uvědomujeme si, že pro každou farnost má i ten nejmenší zvon velký význam. Víme,jak těžce se získavají finance na jeho odlití,zvláště při budování nových sakrálních objektů. Proto nabízíme bezplatné konzultace přímo na farnostech za účelem výběru zvonu i kontrolu stavu zvonů stávajících.

 

Protože ve spolupráci s firmou Zvonotec Karviná jsme
schopni nabídnout komplexní řešení.

Nabízíme kompletní technické vybavení vaší věže - od odlití zvonů přes jejich pohon a automatizaci, výrobu a dodání zvonových stolic, až po věžní hodiny a automatické ovládání okenních žaluzií. V součinnosti s firmou Zvonotec jsme schopni zajistit i ty nejkomplikovanější projekty. Dobrá pověst firmy Zvonotec Karviná  dává záruku kvality  celého projektu.

 

 

 

Víte, že ...

Jako jediní v Polsku provádíme regulérní kampanologický výzkum s cílem neustále zdokonalovat zvukovou kvalitu našich zvonů !

 

Novinky v galerii