Čím se řídíme

Jsme přesvědčeni, že pouze zvon té nejlepší jakosti je schopen přetrvat věky a stále znít krásným a vznešeným hlasem. Rovněž si myslíme, że zkloubením dlouholeté rodinné tradice s výdobytky moderní doby v oboru projektování zavěšení a pohonu zvonů jsme schopni plně uspokojit požadavky našich zákazníků a zároveň se přičinit k rozvoji naší zvonárny..

Zvony jsou naší vizitkou. Jsou svědectvím naší práce. Zvony jsou často nazývány hlasem Boha - proto kvalita jejich hlasu a jejich vzhled musí splňovat ty nejnáročnější požadavky. Následující tři kritéria jakosti a kvality jsou proto pro nás bez vyjímky vodítkem :

 

Kvalita zvuku

Zvon je především hudební nástroj, podléhající velmi přísným zákonům v oboru akustiky. Jako jediná zvonárna v Polsku provádíme kampanologický výzkum a ručíme za akustický obraz našich zvonů ! Neustále zdokonalujeme šablony žeber našich zvonů ! Podařilo se nám vytvořit šablonu, která podstatným způsobem zlepšila zvuk díky harmonické koordinaci vedlejších (alikvotních) tónů a doznívání.

Více o zvuku ...

Kvalita bronzu - zvonoviny

Kvalitní bronz má vliv nejen na celkový vzhled zvonu, ale hlavně přispívá ke kvalitě jeho akustického obrazu.Zvony odléváme z mědi a cínu nejvyšší jakosti v neměnných proporcích 78:22. Udržování těchto věky vyzkoušených poměrů s používání nejčistších materiálů nám zaručuje vysokou kvalitu zvuku i vzhledu našich zvonů

Více o bronzu ...

Výzdoba a povrchová úprava

Zvon je rovněž řemeslné umělecké dílo, jehož výtvarná stránka a celkový dojem mají stejný význam  jako kvalita bronzu a jeho zvuk. Dokončovací práce povrchových úprav provádíme bez použití jakýchkoliv přídavných či umělých prostředků.Zvony jsou opracovány ručně (cizelováním) kvalifikovanými odborníky - proto jsme schopni dotvořit grafiku každého zvonu individuálně podle potřeb farnosti nebo podmínek.

Více o výtvarné výzdobě ...

 

Osvědčení o jakosti
Záruka a potvrzení kvality

Každý zvon odlitý naší zvonárnou obdrží "Osvědčení o jakosti" kde se uvádějí jeho zvukové a technické parametry. Je zde uvedena i 25 letá záruka při zachování záručních podmínek naší zvonárny. Na přání zákazníka umožňujeme navíc i kontrolu kvality bronzu - zvonoviny.

Tyto dokumenty jsou nejen potvrzením kvality, ale mohou představovat při archivování i pěknou vzpomínku na odlévání zvonu.Pokud si chcete osobně prožít toto velice emotivní "zrození zvonu",jste srdcečně zváni na kterékoliv odlévání zvonů do naší dílny v Przemyślu.

 

 

Víte, že ...

Největší zvon, odlitý v naší dílně, vážil přes 10 tun!

 

Novinky v galerii